için kaldı

Dr. Servet Terziler yazdı: Tıraş olmadan saç ekimi yapılabildiğini biliyor muydunuz?

Tıraşsız saç ekimi aslında farklı bir teknikten ziyade, kişinin tercihine bağlı olarak yapılır. Robotik DHI saç ekimi veya safir fue saç ekimi gibi farklı yöntemler, saçları tıraş etmeden uygulanabilir. Bu uygulamalar saçlarını tıraşlayarak saç ekimi yaptırmak istemeyen kadın ve erkek hastaların tercihleri arasındadır.

HÜRRİYET HÜRRİYET
Dr. Servet Terziler yazdı: Tıraş olmadan saç ekimi yapılabildiğini  biliyor muydunuz?

Tıraşsız saç ekiminde de normal saç ekim teknikleri kullanılıyor. Kısmi saç ekimi ve tam tıraşsız saç ekimi olarak iki şekilde yapılabiliyor. Kısmi saç ekiminde sadece ense bölgesinden küçük bir alan tıraşlanıyor ve bölgesel tıraşlama sayesinde buradan 1000-1500 civarı greft çıkarılıyor. Bu şekilde seyreklik sorununa çözüm sağlanabiliyor. Ancak yoğun saç dökülmesi ve kelleşmeler için ya tam tıraş yapılması ya da işlemin tamamının tam tıraşsız olarak sürdürülmesi gerekiyor.

İstenilen uzunluktayken saç ekimi

Tıraşsız saç ekiminde kişinin saçı, istediği uzunluktayken ekim işlemi gerçekleştiriliyor. İşleme, hastanın saç köklerinin alınacağı bölgenin belirlenmesiyle başlanıyor. Bu bölgenin, saçların güçlü bir şekilde yeniden çıkacağı bir bölge olması önem taşıyor. Daha sonrasında ise kişinin donör bölgesinden belirlenen saç kökleri tek tek toplanıyor. Saç kökleri temizlenerek ekime hazır hale getiriliyor. Saç köklerinin, istenen bölgeye ekilmesiyle operasyon sonlanıyor. Operasyon, donör bölgeden saç kökleri teker teker alındığı ve aynı şekilde teker teker ekildiği için, büyük bir özveri, zaman ve sabır gerektiriyor. Bu nedenle de traşlı saç ekiminden daha uzun sürebiliyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER