Dışişleri Bakanlığı, Bağdat’taki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın başkenti Bağdat’ta siyasi parti temsilcilikleri ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Bölge’yi hedef alan saldırıları kınadı.

HÜRRİYET HÜRRİYET
Dışişleri Bakanlığı, Bağdat’taki saldırıları kınadı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Bağdat’ta dün ve bugün muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Bölge’yi hedef alan saldırıları endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz. Saldırılarda yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Komşumuz Irak’taki hükümet kurma çalışmalarının uzlaşı temelinde zamanlıca sonuçlanması ülkede kalıcı huzur ve istikrarın temini bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu kritik süreçte ilgili tüm taraflara itidal tavsiye ediyoruz. Ülkemiz, Irak’ta kalıcı güvenlik ve istikrar tesisine yönelik kuvvetli desteğini sürdürecektir."

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected]haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER