Demirören Şirketler Grubu'ndan Ali Mahir Başarır hakkında tazminat davası

DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında bir televizyon programında iftira niteliğindeki iddiaları bir kez daha yargıya taşıdı.

HÜRRİYET HÜRRİYET
Demirören Şirketler Grubu'ndan Ali Mahir Başarır hakkında tazminat davası

DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU ile ilgili iftiralarıyla karalama kampanyasını sürdüren Ali Mahir Başarır hakkında suç duyurusunda bulundu, ardından 100.000 TL'lik (Yüzbin Türk Lirası) manevi tazminat davası açtı.

CHP milletvekili Başarır, katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği iddialar, DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU hakkında kasıtlı olarak ticari itibarı yıpratmaya yönelik, gerçek dışı, siyaset etiğinin sınırlarını fazlası ile aşmaktadır. Kamuoyunda algı ve manipülasyon yaratmaya yönelik bu mesnetsiz iddialar, objektiflikten uzak ve hukuka aykırılık içermektedir.

Başarır, bu asılsız iddialar ile DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU'nun kişilik haklarına, ticari itibar ve yöneticileri, çalışanları aleyhine infial yaratmak ve zarar verme amacı gütmektedir.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER