Bu telefon açılınca tablet oluyor

AKILLI telefon pazarında daha inovatif modellerin geliştirilmediği uzun zamandan beri tartışılıyordu.

HÜRRİYET HÜRRİYET
Bu telefon açılınca tablet oluyor

Bu tartışmaları sonlandırabilecek bir yenilik Güney Koreli teknoloji devi Samsung'tan geldi. Samsung, ABD'nin San Francisco şehrinde düzenlediği Samsung Geliştirici Konferansı'nda uzun zamandan beri konuşulan ilk katlanan akıllı telefon modelini tanıttı. İsminin açıklanmadığı ve konsept olarak tanıtılan yeni model, kalın da olsa bir akıllı telefon tasarımında. Model açıldığında ise içinden bir tablet çıkıyor. Başka bir deyişle akıllı telefonlarında daha büyük ekrana ihtiyaç duyan kullanıcılar, bu model ile yeni bir deneyim elde edebilecek.

7.3 İNÇ EKRANI VAR

Önemli olan ise katlanan ekran için geliştirilen teknoloji. 'Infinity Flex Display' adı verilen yepyeni bir ekran teknolojisiyle gelecek olan akıllı telefonun ekranı açıkken yani tablet modundayken ekranı 7.3 inç. Kullanıcılar, cihazlarını bu modda kullanırken üç farklı uygulamayı aynı anda açabiliyor. Model katlandığında ise ekranı 4 inç boyutuna düşüyor. Samsung, bu yeni modelle birlikte yeni bir arayüz üzerinde de çalışmaya başladı. Geliştiricilere açıklanan bu yeni arayüzün adı 'Samsung One UI'. Bu arayüz için Google ile sıkı bir çalışma içine giren Samsung, Android işletim sistemini katlanma modları arasındaki geçişlere göre optimize edecek. Modelin ağırlığının ise 200 gram civarında olduğu belirtiliyor. Ayrıca modelin, 2019 başında tüketicilere sunulması beklenirken satış fiyatının ise 1850 dolardan başlaması ön görülüyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER