» » HÜRRİYET »

Bağlamayla Mozart çalacak

Bağlama virtüözü Ahmet Koç hazırladığı yeni projeyle bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Bağlamayla Mozart çalacak

'Köprü ve Ötesi' isimli projeyle Avrupa ülkelerinde bir konserler serisine başlayacak olan Ahmet Koç bağlamasıyla Mozart, Vivaldi gibi ölümsüz isimlerin eserlerine hayat verirken, kendisine yaşamını Almanya'da sürdüren dünyaca ünlü Türk orkestra şefi Betin Güneş, 30 kişilik bir senfoni orkestrasıyla eşlik edecek. Bağlama eşliğinde çalınacak Klasik müzik eserlerinin yanı sıra Gönül Dağı', Uzun İnce Bir Yoldayım' gibi unutulmaz ezgilerimiz de çello, viyola, arp gibi batı müziği enstürümanlarının da yer aldığı dev bir senfoni orkestrası tarafından çalınacak.

AVRUPA'YI KARIŞ KARIŞ GEZECEK!

2019'un Ocak ayında başlayacak 'Köprü ve Ötesi' konserleri, Almanya'dan Fransa'ya, Avusturya'dan İtalya'ya kadar 10'a yakın Avrupa ülkesinde düzenlenecek. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü katkılarıyla hazırlanan konserler serisi milli enstrümanımız bağlamayı ve ezgilerimizi Avrupalı müzikseverlerle buluşturacak.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.hurriyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.