için kaldı

Adımıza karar verilmesinden o kadar sıkıldık ki...

Son günlerde görmeyenler olarak birbirimize en çok sorduğumuz soru: ‘‘Kiminle oy vereceksin?” Çünkü yanınızdaki sizinle aynı adayı desteklemiyorsa ya ‘Neden’ diyor ya da sizi ikna etmeye çalışıyor.

HÜRRİYET HÜRRİYET
Adımıza karar verilmesinden  o kadar sıkıldık ki...

Geçen gün ‘İnsan Neyle Yaşar?’ adlı kitabı dinliyordum. Kendime sordum ‘insan gerçekten neyle yaşar’ diye. ‘Kararlarıyla’ diye düşündüm. Peki, ‘Ben ne kadar kararlarımla yaşıyorum’ diye sordum sonra. Düşüncelerim gelişirken duymaya devam ediyorum tabii ama kulağımdaki kitabı değil etrafta konuşulanları. Ve aynı gündem geldi çattı önüme: Seçim. Ve en çok sorulan soru: Kime oy vereceksin? Oy gizlidir ama sorulur hep.

Eskiden evde bir otorite vardı ve kumanda genelde ondaydı, televizyon kumandasından söz ediyorum. Ülke gündemine seçim girince evdeki otorite hangi adayı destekliyorsa onun propagandası izlenir ve evdeki herkes etkilenirdi bundan oy kullanırken. Ama artık herkesin televizyonu kendi avcunda.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER