"Hakim Ziyech'in oynaması hataydı"

Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray sahasında Kopenhag ile 2-2 berabere kaldı. Spor yazarları Galatasaray-Kopenhag maçını değerlendirdi.

"Hakim Ziyech'in oynaması hataydı" - Sayfa 1

Uğur Meleke: "Galatasaray daha fazlasını hak etmişti" | Galatasaray, Ağustos ve Eylül’de oynadığı 9 maçta sadece bir kez, Molde’de 15 dakika mağlup oynamış, o durum da Oliveira’nın frikiğiyle değişmişti hemen. Dün Kopenhag önünde 35’te geriye düşünce, o ilk yarım saatteki sakin ve efektif oyun bir süreliğine yerini telaşa bıraktı. Hızlı oynamakla, acele etmek arasında ince bir çizgi var. Dün Galatasaray geriye düşünce bir süre telaşa kaptırdı kendini. Dün sonradan giren Tete de, Zaha da süper bir hareketlilik getirdiler sahaya. Tete ilk golde Boey’e topu ulaştırdı. İkincide de Zaha’nın süper ortasını asiste çevirdi. Ancak Angelino’da garip bir düşüş var. Hafta sonu Samsunlu Dimata’nın direkten dönen topunda uyumuştu. Dün ikinci golde ceza alanına yetişmesine rağmen golü atan Gonçalves’i marke etmek yerine gölge gibi kalıyor orada. 90+4’te de Galatasaray rakip yarı alana yerleşmişken verdiği bir tembel pasla orada bitmesine neden oldu maçın. Yazık oldu kaybedilen 2 puana. (HÜRRİYET)

"Hakim Ziyech'in oynaması hataydı" - Sayfa 2

Güntekin Onay: "Bu kalite ve tecrübe kazanmalıydı" | 2-0’DAN maçı 2-2’ye getirecek karakteri ortaya koymak güzel ancak grupta kağıt üzerinde 3 puana en yakın olunan bir maçta alınan beraberlik gerçekçi olmak gerekirse iyi bir skor olmadı. Galatasaray’da İcardi milli arada fiziksel olarak geriye gitmiş. Hakim Ziyech ise henüz hazır değil. (HÜRRİYET)

"Hakim Ziyech'in oynaması hataydı" - Sayfa 3

Erman Özgür: "Sevindirici geri dönüş" | İlk yarım saat atılamayan kolay pozisyonlardan sonra 86’da Boey, 88’de Tete zor pozisyonlarda enfes gollerle beraberliği getirdiler. Maç öncesi üzüleceğimiz beraberlik bana göre geri dönüşle son bölümde geldiği için sevindirici oldu. Özellikle Boey, Abdülkerim ve Torreira maçın Galatasaray adına öne çıkanları oldular. (FANATİK)

"Hakim Ziyech'in oynaması hataydı" - Sayfa 4

Serkan Akcan: "Dönüş hikayesi" | Heyecan dolu, aksiyonu bol, hikayesi sağlam, zaafların hortladığı, hakemin parladığı nefis bir geri dönüş filmi. Maçın Bulgar hakemi Kabakov, Kopenhaglılar’ın zaman geçirme çabalarını erken kartlarla kesti, pozisyonları genel olarak doğru yorumladı, avantajları akıttı, maçı daha zevkli hale getirdi. Galatasaray yıldızları alarak yeni bir kadro kursa da geçmişten gelen zaaflarını yenemediği için iyi oynadığını zannettiği anlarda 2-0 geri düştü. Nelsson’un boşalttığı alanlar Galatasaray’ın bir başka zaafıydı Kopenhag karşısında. Nelsson’un oyun kurmasına ve çıkışlarına oynayan Kopenhaglılar madeni Galatasaray’ın sağ iç koridorunda buldular, Goncalves’e de golü bu sayede hazırladılar. Okan Buruk, Nelsson’u Davinson ile değiştirerek çözüm üretebilir, lakin Muslera konusunda eli ne kadar güçlü onu kestirmek güç. Okan Buruk, 76’da Ndombele’yi sokup Nelsson’u çıkararak 10 kişi kalmış Kopenhag’a karşı gözünü kararttı. Son bölümde Tete ile Zaha rüzgarı terse çevirmeyi başardılar. Boey’in ‘isyan’ golüne Tete eşlik edince büyük bir faciadan dönüldü. (FANATİK)