» » HABERTÜRK »

Türkiye'ye karşı PKK-Şam ittifakı!

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'nin elebaşlarından Sipan Hamo, "Esad'a bağlı rejim güçlerinin Afrin'de Türk birliklerine müdahale etmesine karşı çıkmayacaklarını" söyledi

Türkiye'ye karşı PKK-Şam ittifakı!

Terör örgütü PKK/ YPG'nin Suriye'nin kuzeyindeki elebaşlarından Sipan Hamo, "Esad'a bağlı rejim güçlerinin Afrin'de Türk birliklerine müdahale etmesine karşı çıkmayacaklarını" söyledi. Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan Hamo, "Suriye ordusunun Afrin'i savunmak ve sınırını Türk işgaline karşı korumak için müdahalede bulunması bizim için sorun olmaz" ifadesini kullandı. Örgütten yapılan bu açık işbirliği çağrısına rejimden henüz resmi bir yanıt gelmedi.  Ancak hafta sonu Reuters'a konuşan Esad'a bağlı askeri kaynaklar, YPG'lilerin rejim güçlerinin kontrolündeki bölgelerden Afrin'e geçmesine izin verdiklerini doğruladı.

Gazete Habertürk'ün haberine göre YPG'nin Şam yönetimiyle işbirliği yapmasının, DEAŞ'a karşı mücadelede terör örgütünü destekleyen ABD'yi de zor durumda bırakabileceği yorumları yapılıyor.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haberturk.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.