» » HABERTÜRK »

Restoranda çocuğa sıcak su atan o çalışanın cezası belli oldu

Bir fast food zincirinin Nişantaşı'nda bulunan şubesinde, 'müşterileri rahatsız ettiği' gerekçesiyle 7 yaşındaki çocuğun üzerine sıcak su döken restoran çalışanına 3 bin TL adli para cezası verildi.

Restoranda çocuğa sıcak su atan o çalışanın cezası belli oldu

Ünlü bir fast food zincirinin Nişantaşı'nda bulunan şubesinde, 'müşterileri rahatsız ettiği' gerekçesiyle 7 yaşındaki P.K.'nın üzerine sıcak su döken restoran çalışanı Mutlu H.'nin yargılandığı davada karar açıklandı.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre; İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında mahkeme, sıcak suyu 'silah' sayarak 1.5 yıla kadar hapis istenen sanık Mutlu H.'yi, "kasten yaralama" suçundan 3 bin TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme, verilen ceza ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

Geçen yıl 9 Mayıs tarihinde meydana gelen olayda, fastfood restoranı çalışanı bir kadın, müşterileri rahatsız ettiği gerekçesiyle restoranın üst katında bulunan çocuğun üzerine bir bardak sıcak su savurmuştu. Kaynar suyun boynuna isabet etmesiyle boynunda yanıklar oluşan çocuk, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca şüpheli Mutlu H. hakkında, "Silahla kasten yarama" suçundan 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlemişti. 

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haberturk.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.