» » HABERTÜRK »

Metrobüs seferleri kaçta başlar, kaçta biter?

Metrobüslerin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından en sık aranan konuların başında gelmektedir. Hergün yüzbinlerce yolcunun seyahat ettiği metrobüslerin çalışma saatleri ile ilgili her şeyi haberimizde bulabilirsiniz. Metrobüsler 24 saat hizmet vermektedir. İşte tüm detaylar...

Metrobüs seferleri kaçta başlar, kaçta biter?

İstanbul trafiğinde en hızlı ve en rahat toplu taşıma aracı olan metrobüs, oldukça sık kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Metrobüs sistemi, en başta seyahat süresini kısaltarak yolculara zamandan tasarruf sağlıyor. İETT'nin İstanbul'un ana arterlerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak, hızlı ve konforlu ulaşım sağlamak amacıyla işletmeye aldığı Metrobüs sistemi ilk olarak Topkapı-Avcılar hattında hizmete başladı. Metrobüsün ikinci etabı olan Zincirlikuyu ayağı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü hizmete alındı. Metrobüs hattının üçüncü etabı olan Söğütlüçeşme hattı 3 Mart 2009 tarihinde açılarak İstanbul'un iki yakası birbirine bağlandı.Avcılar-Beylikdüzü güzergahı da resmi olarak 19 Temmuz 2012 tarihinde açıldı. Toplam uzunluğu 52 kilometreyi bulan 45 istasyonlu Beylikdüzü-Söğütlüçeşme hattında günlük ortalama 700 bin yolcu taşınıyor. 

METROBÜS ÇALIŞMA SAATLERİ

Metrobüsler 24 saat boyunca çalışmaktadır. Gece 01:00 – 05:30 saatleri arasında yarım saat veya 1 saat aralıklarla, sabah saatlerinde ise 1 ya da 2 dakika arayla sık olarak çalışmaktadır. 

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haberturk.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.