KYK burs başvurusu sonuçları ne zaman?

KYK burs başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca öğrenci sonuçlar için Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan gelecek açıklamayı bekliyor. İşte KYK burs sonuçlarıyla ilgili detaylar...

HABERTÜRK HABERTÜRK

2019 KYK burs başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? Merak konusu olmaya devam ediyor. Üniversiteli öğrenciler eğitimlerine katkı sağlamak adına başvurduğu KYK burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, konuyla ilgili Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan açıklama geldi mi?

2019 KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs başvuru sonuçları geçtiğimiz yıl 13 Kasım'da açıklanmıştı. Geçen dönemi göz önünde bulunduracak olursak başvuru sonuçlarının bu sene de Kasım ayında açıklanacağı ön görülüyor fakat tarih netleşmiş durumda değil. KYK sonuçları açıklandığı zaman e-devlet üzerinden de görüntülenebilecek.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK 2019?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK 2020 BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Erdoğan yaptığı açıklamada, "2020 Ocak itibariyle lisans öğrencilerimizin bursu 500 liradan 550 liraya çıkıyor. Bu rakam biz hükümete geldiğimizde 45 liraydı. Yüksek lisansta 1100 lira, doktorada 1600 lira olarak uygulanacak" dedi.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER