Eski First Lady de çocukları ailesinden ayıran uygulamaya karşı

Eski First Lady Laura Bush çocukların ailelerinden ayrılması politikasını zulüm ve ahlaka aykırı olarak niteledi. Trump yönetiminin illegal göç girişimind ebulunan çocukları aileleirnden ayıran uygulamasına karşı tepkiler Cumhuriyetçileri de böldü

HABERTÜRK HABERTÜRK
Eski First Lady de çocukları ailesinden ayıran uygulamaya karşı

ABD'ye illegal göç girişiminde bulunan ailelerin çocuklarının uzaklaştırılmasına tepkiler sürüyor. Demokratların karşı çıktığı uygulama Cumhuriyetçileri de böldü.

Eski First Lady Laura Bush çocukların ailelerinden ayrılması politikasını zulüm ve ahlaka aykırı olarak niteledi.

Son olarak Cumhuriyetçi Senatör Susan Collins uygulamanın Amerikan değerleri ile uyuşmadığı ve çocukları travmatize edebileceği şeklind eaçıklama yapmıştı.

ABD Başkanı Trump'ın danışmanlarının da bu uygulamanın Başkan'a zarar verebileceğini düşündükleri belirtiliyor. Konuyu eleştiren ve öne çıkan isimler dışında muhafazakar bazı dini gruplar da çocukların ailelerindne ayrılmasını protesto ediyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER