» » HABERTÜRK »

Altın şov yapıyor!

Altın almalı mı, satmalı mı?

Altın şov yapıyor!

Pınar SUNGUR / HABERTÜRK

Altın fiyatları yatırımcılar için resmen bir bilmece oldu. Hafta başında 1.575 dolar olan altının ons fiyatı bugün 1.594 liraya kadar yükseldi. Bu dönemde yani son bir haftada çeyrek altın fiyatları ise 147.8 liradan 152 liraya kadar yükseldi.

Şubat ayında da 9.5 ayın dibini boylayan altın fiyatları ile ilgili birşey söylemek giderek zorlaşırken, bazı uzmanlar fiyatlardaki gel-git ile ilgili olarak 'Altın şovunu izliyoruz' şeklinde espiriler yapıyor.

ALTIN FİYATLARININ 24 YILLIK SEYRİ! Haber için tıklayınız...

Peki altın fiyatları önümüzdeki hafta da yükseliş trendini sürdürecek mi? Yeniden alım yapmak için beklemeli mi? Satmayı düşünen yatırımcı ne yapmalı?

İŞİN UZMANI HABERTURK.COM İÇİN CEVAPLADI

Altın piyasası uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, önümüzdeki hafta yapılacak olan ABD Merkez Bankası (FED) toplantısının altın fiyatlarının seyri için önemli olduğunu söyledi.

FED'in parasal genişlemeye yönelik vereceği sinyallerin önemine dikkat çeken Yıldırımtürk, "Parasal genişlemenin süreceği sinyalleri altın fiyatlarını yükseltir" dedi. Yıldırımtürk, şu anda 1.595 dolar civarında olan fiyatların önümüzdeki hafta 1600 doları kırması halinde 1.615 dolara kadar yükselebileceğini söyledi.

İŞTE TAVSİYELER:

- Tasarruf sahibiyseniz altın alımı için acele etmeyin, uygun fiyat seviyeleri gelecek. Bu süreye kadar TL'de kalın

- Tasarruf sahipleri içinde aylık gelirinin belirli bir kısmı ile altın almak isteyenler ise her fiyattan altın alabilir. Bu tip yatırımcı kitlesinin herhangi bir fiyat seviyesini beklemesine gerek yok

- Yatırımcı niteliğinde olan amatörler ise bu dönemde hatta yılın ilk yarısının sonuna kadar yükselişleri satış fırsatı, düşüşleri ise alım fırsatı olarak değerlendirebilir

- Yüksek maliyeti olup da tamamen satmak isteyenler ise al-sat yaparak maliyet azaltabilir

Haberin Alındığı Kaynak URL»ekonomi.haberturk.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.