» » HABERTÜRK »

AB Bakanı Ömer Çelik'ten AB ülkesi liderlerine sert sözler!

AB Bakanı Ömer Çelik, AB ülkeleri liderlerinin açıklamalarına ilişkin Twitter'dan değerlendirmede bulundu

AB Bakanı Ömer Çelik'ten AB ülkesi liderlerine sert sözler!

Yunanistan Başbakanı Çipras "tahrik ve agresifliğin kudret alameti olmadığını" söylemiş. Bu sözü kendi Savunma Bakanı duymalı, ezberlemeli ve her gün tekrarlamalı.

Avusturya'nın Avrupa Birliği'nden Sorumlu Bakanı Gernot Bluemel, "Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinin durdurulması gerektiğini" söylemiş. Bu söz yeni değil, Avrupa'daki bütün ırkçılar, AB düşmanı aşırı sağcılar, göçmen düşmanları ve İslam düşmanları her gün söylüyor bunu.

Macron: "Balkanların yüzünü Türkiye ya da Rusya'ya dönmesini istemem" diyor. Bu söz, Balkanlar tarihini bilmemek ve ders çıkarmamakta ısrarcı olmak anlamına gelir. Türkiye'nin Balkan perspektifi her zaman istikrar ve barıştan yana oldu. Balkanlar konusunda AB ve Türkiye'yi karşıt kamplar gibi görmek çok büyük yanlış olur. Balkanlar'da barış ve istikrar isteyen herkesin Türkiye'yi en yakın ortak olarak görmesi gerekir. Aksi bir yaklaşım basiretsizlik olur. Balkanlar konusunda Türkiye'yi kendine zıt yerde konumlamak AB için kayıp olur. Türkiye Balkanlar'da istikrar ve barışın kilit aktörüdür. Türkiye'yi Balkanlar konusunda ortak olarak görmeli AB. Türkiye'yi rakip gören bir AB, Balkanlar'da "soğuk savaş" siyasetini ve 90'lı yılları diriltmek isteyenlerin arzu ettiği siyaset tuzağına düşer...

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haberturk.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.