15 Ağustos’ta Sümela'da ayin yapılamayacak

Türkiye’nin önemli tarihi ve turistik mekanlarından biri olan Sümela Manastırı'nda 4 yıl süren restorasyon çalışmaları bu yıl da yapılması planlanan ayinin ertelenmesine neden oldu

Takip et

Enis Yıldırım'ın haberine göre Ekim 2018'de Trabzon'a gelen Fener Rum Patriği Bartholomeos, Sümela Manastırı'nda incelemelerde bulunarak 15 Ağustos 2019'da ayin yapacaklarını açıklamıştı.

Restorasyon çalışmalarının ardından 4 yıl sonra ziyarete açılan Sümela’da sadece merdivenlerden terasa kadar olan bölümde ziyaretçi kabul edilirken, geri kalan fresklerin olduğu bölüm tamamen kapalı ve restorasyon çalışmaları sürüyor.

Restorasyon çalışmaları nedeniyle Sümela Manastırı'nda ayin gerçekleştirilemeyeceği öğrenildi.

Ortodoks Hrisyanlar Sümela Manastırı'nda en son 15 Ağustos 2015 tarihinde ayin yapmışlardı. Bu arada yetkililer ayin başvurusunun olmadığını söylediler.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERTÜRK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER