» » HABERLER »

"Cinsel Saldırı" Davasında Karar

Şişli'de çamaşır makinesini tamir etmek için gittiği komşusu N.B'ye cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen M.T, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

'Cinsel Saldırı' Davasında Karar

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık M.T. ile mağdure N.B. katıldı.

Diyecekleri sorulan mağdure N.B, arızalanan çamaşır makinesi için komşusu M.T'den yardım istediğini belirtti. Yardım isteği üzerine eve gelen M.T'nin makineye baktıktan sonra "yanağından makas aldığını" iddia eden N.B, şunları söyledi:

"Sanık bana, 'Makine 250 liraya olur ama bir şeyler yaparız. 200 TL olur. Eşin bilmeyecek. Sen 250 TL al' dedikten sonra sol eliyle sağ yanağımı sıkarak kafasını göğsüme dayadı.

Bende bunun üzerine sanığa 'ne yapıyorsun, makineye bak, çek git, el şakasından hoşlanmam' dedim. Sanıkta bana 'aşk olsun, beni kovuyor musun-' diyerek elini belime dolayarak sağ göğsümden tuttu. 'Ne söyleyeceksen söyle git' dedim. Sanık bana 'sana ne zamandır tutkunum. Bunu kimse bilmesin' demesi üzerine bağırarak sanığı evden kovdum. Eşimi arayarak da durumu anlattım."

Duruşmada ifade veren sanık M.T, kendisine komplo kurulduğunu ileri sürerek, olayı şöyle anlattı:

"Çamaşır makinesine bakmak üzere eve gittim. Makinenin kazanının bozuk olduğunu ve 250 TL masrafı olduğunu söyledim. N.B'ye daha sonra, 'eşinle konuşup bana haber ver' dedim. İddia edildiği gibi her hangi bir cinsel saldırı eyleminde bulunmadım. Bana komplo yapıldı."

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.T., beraatına karar verilmesini talep etti.

Davayı karara bağlayan hakim, N.B. ile sanık M.T. arasında önceye dayalı bir husumetin bulunmadığını belirterek, mağdure N.B'nin değişmeyen ayrıntılı beyanları ve bütün dosya kapsamına göre, M.T'nin suçun işleniş şekli ile sanığın kastının yoğunluğunu dikkate alarak "cinsel saldırı" suçundan 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını kararlaştırdı.

- İSTANBUL

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haberler.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABERLER internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat