İstanbul sokaklarında yürek burkan bir ses: ''Fazla yemeğiniz var mı ?''

Türkiye bir yandan koronavirüs salgınıyla mücadele ederken diğer yandan da ekonomik dar boğazda zor günler yaşıyor. İşte o dar boğazın kanıtı olacak görüntüler... İstanbul'da bir karı-koca gece yarısı sokağa çıkıp mahalle mahalle gezerek "fazla yemeğiniz var mı" diye seslenirken görüntülendi.

Takip et

Türkiye koronavirüs salgını sonrasında yardımlaşma kültürünü en çok yaşatan ülkelerden biri oldu. Salgın ekonomik buhranı da beraberinde getirirken kapanan iş yerleri işsizliği ve yoksulluğu artırdı.

İstanbul'da Bağcılar sokaklarında kimileri ise eşi ve çocuğuyla dolaşarak, “Fazla yemek var mı” diye seslenerek yardım istedi.

Vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerde bebek arabasıyla dolaşan bir çift yardım isteyerek, yemeği olanlardan yemek istiyor. Kimileri de yemek vererek çifte destek veriyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABER3 internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER