Fatih Altaylı: "AK Parti CHP seçmeninin tatile gitmesini umacak"

İstanbul seçimlerinin tekrarlanması için girişimlerini sürdüren AK Parti için Habertürk yazarı Fatih Altaylı'dan dikkat çeken bir iddia gündeme atıldı. Altaylı "Belli ki AK Parti İstanbul'da seçimi tekrarlatacak, CHP'li seçmenin tatile gitmesini de umacaklardır" dedi.

HABER3 HABER3
Fatih Altaylı: "AK Parti CHP seçmeninin tatile gitmesini umacak"

Fatih Altaylı, Habertürk'te "Seçmen listesi mi değişecek acaba" başlığıyla yayımlanan yazısında "AK Parti'nin 'sevdalı' seçim sloganı, seçim sonrasında da çalışmaya devam ediyor. Tabii bu toprakların 'Arabesk ruhuna' uygun bir şekilde evrilerek. 'Ya benimsin ya karatoprağın.' Bu da bir sevgi türü elbet" ifadesini kullandı.

Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimine dair değerlendirmelerde bulundu. "Belli ki, AK Parti seçimi tekrarlatacak" diyen Altaylı, "Üstelik de seçimi okulların tatil olmasından sonraya denk getirmek suretiyle CHP'li seçmenin 'tatile gitmesini' de umacaklardır kesinlikle" ifadesini kullandı.

Not: Seçim takvimine göre yerel seçimler iptal edilirse tekrarı 2 Haziran 2019 pazar günü yapılacak.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABER3 internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER