» » HABER3 »

Dursun Özbek'ten Kadir Çetinçalı açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, canlı yayında gündeme dair konulara değinirken, Kadir Çetinçalı'nın üyelikten atıldığını duyurdu.

Dursun Özbek'ten Kadir Çetinçalı açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor'da açıklamalarda bulundu.

BEŞİKTAŞ MÜTHİŞ MÜCADE ETTİ

Dün akşam Beşiktaş maçını ben de izledim, en az Beşiktaşlılar kadar ben de üzüldüm. İstenmeyen bir sonuç oldu ama beşiktaş gerçekten harika bir performans ortaya koydu. Üzüldük ama Beşiktaş dün akşam herkese harika bir mücade seyrettirdi.

SOSYAL MEDYADA TALİHSİZ PAYLAŞIM

17 Mayıs'a hazırlanıyoruz. 17 Mayıs bizim UEFA zaferimizin yıl dönümü, bu tarihte Birleşmiş Milletler'in organizasyonuna katılacağız, bu paylaşım bizim bu tarihe hazırlığımızdır ancak yanlış anlaşıldık. Ben de Beşiktaşlılar kadar üzüldüm, gerekeni yapacağız. Galatasaray'ın sevinci diğerlerinin üzüntüsü olamaz.

UEFA İLE FİNANSAL SIKINTI YOK

UEFA finansal fair-play kararlarını aldıktan sonra ilk bizi mercek altına aldı. Bizim gibi büyük kulüplerin bu şekilde zarar etmesi, UEFA'nın organizasyonlarınısıkıntıya sokar. 2014 yılında UEFA ile bir protokol imzalandı fakat, Galatasaray bu sözü yerine getiremedi. Bu durumun ardından UEFA bize 2 yıl ceza ve 65 milyon euro maaş kotası koydu. Geçen sezon aldığımız kupayla kalifiye hale geldik ve 'kupalara katılmama' cezamızı çektik.

Ben Kulüp başkanı olarak UEFA'ya gittim ve bu durumun tekrar etmemesi için yetkililerle bizzat görüştüm, bize bu konuda bir brifing verildi ve ilk görüşmemizi İsviçre'nin Nyon şehrinde yaptık. Ardından sayın Federasyon Başkanı ile beraber Helsinki'ye gittik, bize "Bu seneki turnuvalar için Galatasaray'ın bir sıkıntısı yok ancak zarar istenen seviyeye indirilemedi." dendi. Ardından bize senelik finansal durumumuzu ekim ayında gösterilmesini ve anlaşmanın tekrar yapılmasını konuştuk.

Biz maaş kotamızı 80-90 milyon eurolardan 61 milyon euroya indirdik, hedefimiz 55 milyon euro. Bu 61 milyon euro içinde sadece futbolcuların aldığı ücretler ve bu ücretler üzerinden devlete ödenen stopaj vergisi var.

UEFA'nın esas aldığı konu, futbol aktivitelerinden ne kadar para kazandığınız ve ne kadar zarar ettiğiniz. Kazançlar içinde forma satışları, koltuk ve loca satışları, mağazalarınızdan yapılan ticari karlılık ve son olarak özel bir konu olarak otel veya taşınamazlardan gelen kazançlarınız.

GENEL KURULDA DURUŞUMUZ NETTİ

Galatasaray 500 küsür yıllık bir kültürden gelen bir kulüptür. Yönetim kurulumuz genel kurulda FETÖ terör örgütüyle bağlantılı olan kaçak durumdaki 7 kişiyi disipline sevk ettik.

KADİR ÇETİNÇALI DA ÜYELİKTEN ATILDI

Bir iki kişinin konuşması etkili oldu. Ben o konuşmayı yapan kişiyi de (Kadir Çetinçalı) üyelikten çıkardım.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haber3.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABER3 internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.