» » HABER10 »

Nazlı Ilıcak: O ismi Abdullah Gül'den aldım

FETÖ'nün medya ayağı iddiasıyla yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık

Nazlı Ilıcak: O ismi Abdullah Gül'den aldım

Ahmet Altan ise kendi isteğiyle duruşmaya katılmadı. 

Duruşmada Nazlı Ilıcak savunma yaptı. Ilıcak, firari savcı Zekeriya Öz'le kartopu fotoğraflarına ilişkin de savunma yaptı.

GÖZYAŞI DÖKTÜ

Ilıcak, babası ile Mustafa Kemal Atatürk arasında geçen bir anısını anlatırken gözyaşlarını tutmayarak ağladı. Avukatları bu sırada Ilıcak'a peçete uzattı. Ilıcak gözyaşlarını sildikten sonra savunmasına devam etti.

Ilıcak, iddianamede "terör örgütüyle organik bağının olmadığını ama darbeden haberdar olduğunun" iddia edilmesi için "Ben nereden haberdar olabilirim?" diye sordu.

"FETÖ'CÜ DEMEK, DARBECİ DEMEK, KUL HAKKI DEMEK"

"FETÖ'cü demek darbeci demek, hilekâr demek, kul hakkı yemek, soru çalmak demek. Bununla ilintilendirmeyi çok ağır buluyorum" diyen Ilıcak şöyle devam etti;

"Kul hakkı yemek, haksızlık yapmak son derece yanlıştır. Ben kimseye mürid olmadım, kula kulluk etmedim, hep bireysel davrandım" 

"O İSMİ ABDULLAH GÜL ÖNERDİ"

Sabah Gazetesi'nden ayrılınca Zaman ve Bugün gazetelerinden teklif geldiğini belirten Ilıcak şöyle devam etti;

"Zaman Gazetesini istemedim. Bugün Gazetesi'ni oğlumla birlikte kurduk. Ancak maddi sıkıntılar nedeniyle yürütemedik. Abdullah Gül'e gazeteyi satmak istediğimi isim önermesini söyledim. 

Gül, Akın İpek ismini verdi. Akın İpek'i o vesile ile tanıdım. Daha sonra teklif gelince Bugün Gazetesi'ni tercih ettim. Bu suçlamalar beni rencide ediyor. Bu millete hizmet etmiş gazeteciye hapis çok ayıp"

Ilıcak'ın savunmasından diğer satır başları şu şekilde:

"HÜKÜMETİ DESTEKTEN KOPUŞUM 17-25 ARALIK İLE OLDU"

"367 kararında, parti kapatmada, Balyoz, Ergenekon'da AK Parti'yi destekledim.. Askerî vesayet vardı, AKP'nin önünü kesiyordu. Benim hükümeti destekten kopuşum 17-25 Aralık ile oldu. "Bu mesele aydınlansın" diye yazınca Sabah'tan kovuldum."

"AYDIN DOĞAN'DAN TEKLİF GELSE KOŞA KOŞA GİDERDİM"

Kovulunca Zaman, Bugün iş teklif etti. Mehmet Barlas, "Zaman'da yazına karışırlar" deyince kulağıma küpe oldu, Bugün'e gittim. Başka yerden teklif gelmedi. Aydın Doğan'dan teklif gelse koşa koşa Hürriyet'e giderdim.

"YOLSUZLUK MESELESİ FETÖ'NÜN HAZIRLIĞI AMA KARANLIKTA KALDI"

"Yolsuzluk meselesinin mahkemeye intikal etmeden kapatılması beni rencide etti. Bu meseleye "kumpas" diyebiliriz… Yolsuzluk meselesine FETÖ'nün bir hazırlığı da diyebiliriz ama olay karanlıkta kaldı, bu ülkemiz açısından sıkıntı yarattı."

ZEKERİYA ÖZ İLE KARTOPU FOTOĞRAFINI ANLATTI

Zekeriya Öz ile kartopu oynarken çekilmiş fotoğrafa değinin Ilıcak şu ifadeleri kullandı;

"Zekeriya Öz ile kartopu oynayarak akladığım söyleniyor. Gazeteci olarak bir röportaj yaptım. Röportajda bir fotoğrafla süsleyelim istedim. Baktım yerde kar var, Bir ben kartopu aldım, bir de ona verdim. Ben onun FETÖ ile ilişkisini bilmiyorum. Kendisine sorduğumda 'Ben MHP kökenliyim. Anadolu çocuğuyum' dedi"

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.haber10.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABER10 internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.