» » HABER A »

Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle bazı illerde eğitime ara verildi

Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı eğitimi de vurdu. Birçok ilde eğitime ara verildi.

NİĞDE

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda bugün eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilemesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

ÇANKIRI

Çankırı'da sabaha kadar devam eden kar yağışı nedeniyle Çankırı Merkez, Korgun, Atkaracalar, Kurşunlu, Ilgaz, Eldivan, Orta ve Şabanözü, Kızılırmak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Yapraklı ve Bayramören ilçelerinde ise köyden taşımalı istem ile ilçe merkezine gelen öğrenciler ve köy okullarında 1 gün okullar tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle bir çok köy yolunun kapandığı ifade ediliyor. Ayrıca, Çankırı Valiliği'nden yapılan açıklamada, kamuda çalışan engelli vatandaşlar ile hamilelerin ise bugün idari izinli olduğu öğrenildi.

BURSA

Bursa'nın Büyükorhan, Keles ve Orhaneli ilçelerinde, olumsuz hava koşulları yüzünden okullar bir gün süreyle tatil edildi. Büyükorhan Kaymakamlığı, gece geç saatlerde başlayan kar yağışı, ilçedeki ilköğretim okullarının bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Keles ve Orhaneli ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liseler, kaymakamlık kararıyla bugün tatil edildi.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.habera.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HABER A internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat