Urfalılar Diyanet'in kararına uymayacak! "Koronanın hası gelse bile namaza devam edeceğiz"

Diyanet İşleri Başkanlığı, dün koronavirüs tedbirlerini açıkladı ve camilerde cemaatle kılınan namazlara koronavirüs önlemleri kapsamında ara verildiğini duyurdu. Diyanet'in kararına uymayan Şanlıurfa Hacı Hamdi Kayısı Camii cemaati, namaza devam edeceklerini söyledi. Kanal Urfa mikrofonlarına konuşan cemaatten bir kişi, "Allah cemaatle namazı emretmişse korona değil koronanın hası gelse bile biz inşallah cemaatle namaz kılmaya devam edeceğiz." dedi.

Takip et

Türkiye'de şimdiye kadar 47 kişide koronavirüs vakası tespit edildi. Devlet yetkilileri de salgınının daha fazla yayılmasını önlemek için üst üste tedbirler alıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı da camilerde cuma namazı ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasına ara verildiğini açıkladı.

Şanlıurfa Eyyübiye'de bulunan Hacı Hamdi Kayısı Camii'nde bir grup, camiye gitmeye devam edeceklerini ifade etti.

"KORONANIN HASI GELSE CEMAATLE NAMAZ KILACAĞIZ"

Kanal Urfa mikrofonlarına konuşan cemaatten bir kişi "Allah cemaatle namazı emretmişse korona değil koronanın hası gelse bile biz inşallah cemaatle namaz kılmaya devam edeceğiz. Diyanet'in kendi şahsi fikridir uymayacağız" diye konuştu.

Cemaatten başka biri "Allah'ın verdiği canı yalnız Allah alır. Biz ondan dolayı korkmuyoruz virüsten. Her zaman camiye geleceğiz" derken bir başkası ise "Keşke camide ölsem" dedi.

SONRAKİ HABER