» » F5HABER »

Kurtulmuş: Asla sıradan bir röportaj ve fotoğraf değildir...

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu'nun ardından yaptığı açıklamada, Wall Street'te yayınlanan FETÖ elebaşı Gülen röportajına tepki gösterdi. Kurtulmuş: "Asla sıradan bir fotoğraf ve röportaj değildir" dedi.

Kurtulmuş: Asla sıradan bir röportaj ve fotoğraf değildir...

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Wall Street'te çıkan röportajı için şunları söyledi: "Asla sıradan bir fotoğraf ve röportaj değildir. Sıradan bir insan FETÖ'nün vermek istediği mesajdan ve yayımlanan fotoğraftan ne yapmak istediğini anlar ve ne halt ettiği gayet açıktır.

ÖRGÜTE MORAL AMAÇLI BİR RÖPORTAJDIR

"Darmadağınık olmuş bir örgüte moral amaçlı bir röportajdır. Çok açık bir şekilde, sürekli mevzi kaybeden, darmadağınık olan örgüt üyelerine moral aşılamaya çalışan, üstü kapalı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne tehdit içeren sözler var.

Bu kadar çok insanı şehit edecek, demokrasiyi rafa kaldırmaya çalışacak, tanklarla, helikopterle insanların üzerine yürüyen bir örgütün lideri, hiçbir şey olmamış gibi gazeteler üzerinden örgüt üyelerine moral verecek, Türkiye Cumhuriyeti'ne tehditler savuracak... Bu durum ABD'den istediğimizin ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı."BİZE İADE ETMİYORSANIZ EV HAPSİNE ALIN

"Biz Amerikalı yetkililere şunu söylüyoruz. Müttefiklik, dostluk derhal bu adamı tutuklamak gerekir. Tutuklayıp bize iade etmiyorsanız ev hapsine alın.

Eli kanlı örgütün lideri oradan Türkiye'ye tehditlerini sürdürecek, bu kabul edilemez.

Amerikalıların en azından o fotoğrafı bir kez daha görüp vasat bir zekayla ne anlama geldiğini anlamaları lazım.

Ortada açık bir şey var. Bu adamın faaliyetlerini kısıtlayın.

Türkiye'ye karşı haince eylemlerini sürdürme faaliyetlerini kısıtlayın"