Polis ‘Martı’ kullananlara ceza yazmaya başladı: ‘Karayolunda ve kaldırımda kullanmak yasak’

Kullanım kolaylığı ve portatif olmasından dolayı insanların tercih ettiği elektrikli scooterlar trafik cezası ile gündemde. Son bir haftada verilen cezalar arttı. Kiraladığı scooterı karayolunda kullanan sürücülere trafik polisi 130 TL ceza yazıyor.

F5HABER F5HABER

Trafik polisi ekipleri, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun “Sonuçta yolcu taşıyorlar” diyerek düzenleme getirileceğini açıkladığı, Martı kullanan sürücülere 100 lira üzerinde ceza yazdı.

25 milyon dolar yatırım bularak dünyaya açılmayı planlanan Türkiye girişimi olan Martı'nın, özellikle sahil yolu civarında kesilen cezalar nedeniyle başı dertte.

sirketdedikodulari.com'un haberine göre; trafik polisleri ve trafik zabıta ekipleri karayolunda giden Martı sürücülerine 130 TL ceza kesiyor. Ceza tutanağında ise işlenen suçun "Karayolunda elektrikli scooter kullanmak" olduğu görülüyor. Ceza yiyen bir Martı sürücüsü Emir Sönmez, bu tutanağı Twitter hesabı üzerinden paylaşarak "Bugün Martı kullanmaktan ceza yedim" açıklamasında bulundu.

Öte yandan Instagram üzerinde yayın yapan İstanbul Trafik adlı sayfaya gelen bir ihbarda ise, Kadıköy’de Martı’yı karayolunda kullananlara ceza kesildiği ifade edildi. Cezaya tepki gösteren sürücülere ise trafik polisinin, “Yalnızca bisiklet yolunda kullanabilirsiniz” dediği söylendi.

İzmir Valiliğe de duyurdu
Elektrikli scooter sürücülerine bir kötü haber de İzmir Valiliği’nden geldi.

CİMER’e gelen şikayetler doğrultusunda Valilik, trafik denetleme şube müdürlüğüne yetki vererek yapılacak incelemeler sonucunda elektrikli scooter kullanıcılarına ceza verileceğini açıkladı.

SONRAKİ HABER