Pençe Yıldırım'dan kahreden haber; Bir askerimiz şehit düştü

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Yıldırım Harekatı'nda el yapımı mayının patlaması sonucu ağır yaralanan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Acı haberi Samsun’un Bafra ilçesindeki baba ocağına ateş düşüren Şeker'in bir buçuk ay sonra evleneceği öğrenildi.

F5HABER F5HABER

Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker (28), Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyinde yapılan operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu.

Samet Şeker'in şehadet haberi, Bursa'nın Gemlik ilçesinde yaşayan anne ve babasına Gemlik İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Belediye Başkanı Ugur Sertaslan, AK Parti İlçe Başkanı Şamil Yiğit ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Özcanbaz ve askeri erkan ile birlikte verildi. Baba ocağı Türk bayraklarıyla süslendi.

BİR BUÇUK AY SONRA DÜĞÜNÜ VARDI

Pençe Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uman Çavuş Samet Şeker’in nişanlı olduğu, evlilik için hazırlıklar yaptığı öğrenildi.

Şehidin nişanlısının babası Hüseyin Dursuni, ”En son bayramda görüştü. 1 buçuk ay sonra düğünümüz vardı. Temmuz'un sonunda niyetimiz öyleydi. Ama o düğünü erken yaptı" şeklinde konuştu.

Şehidin cenazesi yarın Samsun-Çarşamba Havaalanı'na uçakla gelecek, oradan da Bafra’ya getirilerek Bafra Asri Mezarlık'ta bulunan şehitlikte son yolculuğuna uğurlanacak.

SONRAKİ HABER