Netflix, 'Minnoşlar'ı katalogdan çıkardı: Film Türkiye'de yayınlanmayacak

Netflix, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) uyarısı üzerine Cuties'i ('Minnoşlar')katalogdan çıkardı. Film Türkiye'de yayına girmeyecek.

Takip et

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu “Yayın hizmetleri Çocuklara, güçsüzlere ve engellilere karşı istismar içeremez ve şiddeti teşvik edemez” hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle 'Minnoşlar' filmine yönelik yaptırım kararı aldı. RTÜK'ün kararının tebliğ edilmesinin ardından 'Minnoşlar' Netflix Türkiye kataloğundan kaldırıldı. 

RTÜK ÇAĞRI YAPMIŞTI
Radyo, Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK) geçtiğimiz hafta yaptığı toplantıda Netflix'e filmin katalogdan çıkarılması çağrısı yapmıştı. RTÜK, müzakereler sonucunda bahse konu yapımla Netflix'in, 6112 sayılı Kanun'un 8. Maddesinin 1. Fıkrasının (ğ) bendinde yer alan "yayın hizmetleri….. Çocuklara, güçsüzlere ve engellilere karşı istismar içeremez ve şiddeti teşvik edemez" hükmünü ihlal ettiği ve bu sebeple yayıncı kuruluşun söz konusu programı kataloğundan çıkarması gerektiğine oy birliğiyle karar vermişti.

9 EYLÜL'DE YAYINA GİRECEKTİ
9 Eylül'de tüm dünyada yayına girecek olan 'Cuties' filmi, Türkiye kataloğundan çıkarıldı. Böylece film Türkiye'de gösterilmeyecek.

SONRAKİ HABER