» » F5HABER »

Muharrem İnce'den gündem yaratan iddia!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Liderler Fox'ta programında gündem oluşturacak iddialarda bulundu. "17-25 Aralık'tan sonra devlet, FETÖ okullarına ekonomik destek verdi" iddiasında bulunan İnce, belgeleri 1 hafta sonra açıklayacağını ifade etti.

Muharrem İnce'den gündem yaratan iddia!

Fatih Portakal 'ın sunduğu FOX Ana Haber'den hemen sonra canlı yayınla izleyiciyle buluşan 'Liderler FOX'ta'nın bu akşam ilk programına CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce konuk oldu.

"Seçilmezsem Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olmam" diyen Muharrem İnce çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Muharrem İnce'nin açıklamalar;

"17-25 ARALIK'TAN SONRA DEVLET FETÖ'YE EKONOMİK DESTEK VERDİ"

Muharrem İnce, "17-25 Aralık'tan sonra devlet FETÖ'ye ekonomik destek verdi" iddiasında bulundu. İnce, "FETÖ'cü diye kapatılan okullara nasıl yardım edildiğinin belgesi var. 1 hafta-10 gün içinde açıklayacağım. Biraz tartışılsın" ifadelerini kullandı.

"KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA HAKSIZLIK EDEMEM"

Kemal Kılıçdaroğlu'na haksızlık edemem. Ola ki kazanamadım. Sayın Genel Başkan gel danışmanım ol derse olurum. Ama asla karşısına aday olmam. Ben vefalı bir insanım. Kendisine böyle bir yarışa asla girmem. Ben yarın kendimi değil kendimden başka birini de destekleyebilirim ama ben karşı karşıya gelmem kendisiyle. Bir insanın, bir faninin kolay kolay yapamayacağı bir şeyi yaptı.

"KARAMOLLAOĞLU SON YILLARIN YILDIZ SİYASETÇİSİ"

Fatih Portakal'ın gelecek hafta Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nu konuk edeceklerini söylemesi üzerine İnce, "Son yılların, son yılların yıldız siyasetçisi" yorumunda bulundu.

Bunun üzerine İnce'ye diğer siyasetçilerle ilgili değerlendirmesi soruldu. İnce, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için "başarı bir siyasetçi", MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Başarısız bir siyasetçi", HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için "esprili bir siyasetçi, mizah yeteneği olan bir siyasetçi" ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan içinse "emekliliğe hazırlanan bir siyasetçi" ifadelerini kullandı.

HULUSİ AKAR'A SERT ELEŞTİRİ

Muharrem İnce, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı da eleştirdi. İnce, "Siyasallaşmış bir eğitim, ordu ve ekonomi yönetimi… Ne işi var Genelkurmay Başkanı'nın, aday olur ya da olmaz, Sayın Gül'ün evinin bahçesine helikopterle iniyor. Kimsin sen, ne zannediyorsun kendini? Sök apoletlerini, giy kravatını gel o zaman, aday ol çık karşımıza. Düşünebiliyor musunuz Türkiye'nin durumunu? Her şey siyasallaşmış" dedi.

"Seçilirseniz mevcut Genelkurmay Başkanı ile ilişkini ne düzeyde olacak?" sorusu üzerine İnce, "Geçici süre ile çalışırız. O yapıdaki insanlarla çalışmam mümkün değil" yanıtını verdi.
"ÖZAL NASIL GİTTİYSE ERDOĞAN DA ÖYLE GİDECEK"

Muharrem İnce'nin "Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek" açıklaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı.