Kilometrelerce kuyruk oluşan yollar bomboş kaldı

Her bayram öncesi Bodrum’a akın eden yerli turistler nedeniyle ilçenin girişinde kilometrelerce kuyruk oluşur, trafik felç olurdu. İlçede 4 kilometrelik yolu 45 dakikada geçen araçlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan seyahat kısıtlaması nedeniyle şimdi sadece 3 dakikada geçiyor.

Takip et

Her yıl Ramazan Bayramı öncesinde kilometrelerce kuyruk oluşan Bodrum yolları ilk kez bayram öncesi bu kadar sessiz kaldı. 

Yaklaşık 1,5 milyon turistin bayramda akın ettiği Bodrum’a koronavirüsü (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında alınan seyahat kısıtlaması ve bayramda sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ilçeye gelen tatilci sayısı 1,5 milyondan 50 bine düştü.

UYGULAMA NOKTASINDA ÖNLEM

Bodrum’a giren tüm araçlar teker teker kontrol edilirken, hangi şehirden gelirse gelsin izin belgeli olmayan araçlar ilçeden içeri alınmıyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda en yoğun araç trafiğinin olduğu noktalardan biri olan Torba trafik uygulama noktasından geçen araç sayısı 150 bine kadar çıkarken, bu yıl giren araç sayısı günlük 1 araca kadar düştü.

SONRAKİ HABER