Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Dün gerçekleşen sürpriz Bilim Kurulu toplantısının ardından, gözler Ankara'da gerçekleşen Kabine toplantısında. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulunacak.

Takip et

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Bilim Kurulu'nun 'somut tedbirler' tavsiyesinin ardından yeni kısıtlamaların olup olmayacağı toplantının ardından belli olacak. 

Toplantıda; okullara yönelik, vatandaşların yoğun olduğu kafe, restoran gibi yerler için kısıtlamaya gidilmesi gibi konular değerlendirileceği ifade ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçecek. 

Koronavirüsle mücadelede yeni önlemler alınacak mı? 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün 5 saat süren Bilim Kurulu toplantısı sonrası hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayat geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındığını açıklamıştı.

Kabine toplantısında bu öneriler görüşülecek. Salgınla ilgili son durum ile yeni tedbirler alınıp alınmayacağı gündeme gelecek.

Ara tatil dönemine giren okulların tatil sonrasındaki durumunun da toplantıda ele alınması öngörülürken, vaka sayılarının yeniden artmaya başlamasıyla restoranların hizmet saatleri, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanması gibi tedbirlerin genişletilip genişletilmeyeceği, ayrıca yeni tedbirler alınıp alınmayacağı gibi konular da görüşülecek.

Yerli aşı çalışmalarında gelinen aşama da toplantının gündem maddeleri arasında.

Önceki kabine toplantısında kamu ve özel sektörde esnek çalışmanın teşvik edilmesi kararlaştırılmış, paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, düğün salonu, yüzme havuzu, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri iş yerlerinde hizmetlerin saat 22.00'de sona ereceği karara bağlanmıştı. 

SONRAKİ HABER