İstanbul'da acil toplanma alanları

İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem 16:38 sıralarında gerçekleşti ve yaklaşık 20 saniye sürdü. Şehrin genelinde hissedilen depremin merkez üssünün Silivri açıkları olduğu açıklandı. Özellikle Avrupa Yakası’nda hissedilen depremin ardından İstanbullular sokağa çıktı. Deprem toplanma yerleri Google'da gündem konusu oldu. Peki İstanbul'da deprem toplanma alanları nerede? İstanbul deprem toplanma alanı sorgulama nasıl yapılır?

Takip et

DEPREM TOPLANMA ALANLARI

Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.

İstanbul'da yaşanan deprem paniğinin ardından deprem toplanma yerleri konusunda AFAD resmi twitter üzerinden bilgilendirdi.

E-devlet üzerinden şifreniz ile giriş yaptıktan sonra "Acil Toplanma Alanı Sorgulama" sayfasına giderek il, ilçe ve mahalle adını yazarak bulunduğunuz bölgedeki deprem toplanma alanlarını öğrenebilirsiniz.

DEPREM TOPLANMA ALANINI BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

AFAD’ın (Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) 2016 verilerine göre;

İstanbul’da toplam 2354 toplanma alanı var.

En çok toplanma alanı Ümraniye (132),

Ataşehir (121),

Silivri (119) ve

Kartal’da (100) bulunuyor.

En az ise,

Başakşehir (12),

Zeytinburnu (22),

Beyoğlu (27) ve Esenyurt’ta (19)

ACİL TOPLANMA ALANI NEDİR?

Acil toplanma alanları herhangi bir afet sonrasında toplanılmaya uygun güvenli alanlardır.

SONRAKİ HABER