Fatih Altaylı: 'Makam araçlarındaki çakarlı lambaları sökün' talimatına uymamakta direniyorlar, çünkü ezikler

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısının 'Çakarla adam olmak' bölümünde, çakarlı araçlarla ilgili verilen talimata ilişkin çarpıcı sözlere yer verdi. Altaylı yazısında, "Makam araçlarındaki çakarlı lambaları sökün' talimatına uymamakta direniyorlar. Çünkü ezikler. Cumhurbaşkanını, TBMM başkanını, bakanları, belediye başkanlarını anladık. Ya gerisi... Hiç böyle bir hakları yok." ifadelerine yer verdi.

Takip et

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün "Bu ceza ne, teşekkür mü ediyorsunuz" başlığıyla yayımlanan yazısında, çakarlı araçlarla ilgili verilen talimata değindi. Parti ismi vermeden makam araçlarında 'çakar' isimli ışıklandırmaları gereksiz yere kullandıklarını ve trafiği ihlal ettiklerini aktardı.

Altaylı, "O çakarı takınca birden bire kendilerini adam zannetmeye başlıyorlar. Ruhlarındaki eziklik ortadan kalkıyor. Kendilerini önemli ve değerli görüyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evladını kes” dese kesecek tarzda adamlar, “Çakardan vazgeçin” gibi basit bir talimata uymamakta direniyorlar. Niye? Çünkü “Ezikler” dedi. 

Altaylı; Cumhurbaşkanını, TBMM başkanını, bakanları, belediye başkanlarını anladık diyelim.  Göreve giden polis araçlarının zaten hakkı var. Keza ambulansların da. Ya gerisi... Hiç böyle bir hakları yok." ifadelerine de yer verdi. 

"100 kere talimat yayınlansa o çakardan vazgeçmezler" diyen Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Çakarla adam olmak

Yine en üst düzeyde talimat verildi. 
“Makam araçlarınızdaki çakarlı lambaları sökün” talimatı. 
Bu üçüncü kez verilişi. 
Ne demiştim, hatırlarsınız. 
“Sökmezler, bu ayrıcalıktan vazgeçmezler” 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evladını kes” dese kesecek tarzda adamlar, “Çakardan vazgeçin” gibi basit bir talimata uymamakta direniyorlar. 
Niye? 
Çünkü “Ezikler” 
Şöyle bir çevrenize bakın. 
En sıradan bir günde, yanınızdan kaç adet çakarlı otomobil emniyet şeridini kullanarak geçiyor. 
10, 20, 30... 
Genelde çok daha fazla. 
Cumhurbaşkanını, TBMM başkanını, bakanları, belediye başkanlarını anladık diyelim. 
Göreve giden polis araçlarının zaten hakkı var. 
Keza ambulansların da. 
Ya gerisi... 
Hiç böyle bir hakları yok. 
Ama o çakarı takınca birden bire kendilerini adam zannetmeye başlıyorlar. 
Ruhlarındaki eziklik ortadan kalkıyor. 
Kendilerini önemli ve değerli görüyorlar. 
Kimbilir belki de cinsel yetersizliklerini bile unutuyor olabilirler bu yolla. 
İktidar sahibi olduklarını zannediyorlar tahminen. 
O yüzden 10 değil, 100 kere talimat yayınlansa o çakardan vazgeçmezler. 
Hiç boşuna uğraşmasın kimse. 

MANSUR YAVAŞ TALİMAT VERMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çakar sistemi bulunduran araçlar ile ilgili genelge yayınlamış, mevzuata aykırı şekilde çakar lamba bulunan araçlardan sistemlerin sökülmesini istemişti. 

Belediye birimlerine, ASKİ, EGO Genel Müdürlükleri ile belediye şirketlerine gönderilen genelgede tahsisli bütün araçların amacına uygun olarak kullanılması istenilerek, mevzuata aykırı şekilde üzerinde ışıklı ve sesli uyarı sistemi bulunan araçlardaki sistemlerin ise ivedi şekilde sökülüp, bu sistemlerin de değerinin kaybedilmeyecek şekilde muhafaza edilmesi ifade edilmişti.

 
 

SONRAKİ HABER