Ezgi Mola, Musa Orhan'ın özür dile teklifini reddetti

Ünlü sanatçı Ezgi Mola'nın cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanan Musa O.'a Twitter'dan hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada yeni detaylar ortaya çıktı.

F5HABER F5HABER

Batman'da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş Musa O. hakkında cinsel saldırı suçundan Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

EZGİ MOLA'NIN PAYLAŞIMI

Sanık hakkında verilen tahliye kararı kamuoyunda büyük tepki yarattı. Sanatçı Ezgi Mola da, sosyal medya hesabında “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!!  şeklinde paylaşımda bulundu.

EZGİ MOLA'YA SUÇ DUYURUSU

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Musa O.’ın avukatı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şüpheli olarak Mola’nın ifadesi alındı. Mola, 19 Mart 2021’de talimatla alınan ifadesinde özetle şöyle dedi:

“Kadına şiddetin, ölümleri, istismarların üst üste gerçekleştiği o dönemde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan)! #MusaMusa O.tutuklansın etiketiyle tüm kadına şiddet olaylarına genel tepkimi her duyarlı insan gibi verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme düşüncesiyle genel fikrimi ve tepkimi ortaya koydum.”

HAKARET DAVASI AÇILDI 

Hakaret suçunun uzlaşmaya tabi suçlar kapsamında olması nedeniyle savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu.

ÖZÜR DİLE TEKLİFİ

Musa O.’ın avukatı, “Mola özür mesajı yayınlasın” dedi. Ancak Mola reddetti.

Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

Ezgi Mola’ya sosyal medyadan destek yağdı. Musa O.’ın avukatı, Ezgi Mola’ya destek olurken hakaret içerikli paylaşımlar yaptıklarını öne sürdüğü 16 ünlü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

SONRAKİ HABER