Eski MHP milletvekili Ahmet Çakar'ın Melis Sezen'in dekoltesi için yaptığı yorum tartışma yarattı

MHP eski Milletvekili Ahmet Çakar, 47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreninde dekolteli beyaz bir elbise giyen genç oyuncu Melis Sezen’i hedef aldı. Akit TV'de yayınlanan programa katılan Çakar, Melis Sezen için “Geçen gün bir galaya çağırdılar. Bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç. Çünkü göğüs dekoltesi tamamıyla açık toplum içinde kendini gösteriyor. Yani sütyen yok.” ifadelerini kullandı. Ahmet Çakar'a sözlerinden dolayı sosyal medyada tepki yağdı.

F5HABER F5HABER
Eski MHP milletvekili Ahmet Çakar'ın Melis Sezen'in dekoltesi için yaptığı yorum tartışma yarattı

Kanal D ekranlarındaki Sadakatsiz dizisinde Derin karakterini canlandıran 24 yaşındaki oyuncu Melis Sezen, geçtiğimiz Aralık ayında 47’ncisi düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreninde iddialı cesur beyaz kostümüyle geceye damga vurmuştu.

Gecede ''Yıldızı Parlayanlar'' kategorisinde ödül alan Melis Sezen kıyafetiyle adından söz ettirmişti. MHP’li eski Mileltvekili Ahmet Çakar, oyuncu Melis Sezen’i Altın Kelebek Ödül töreninde giydiği kıyafet nedeniyle hedef gösterdi. Melis Sezen'in kıyafetinin kanunen suç olduğunu iddia eden Çakar tepkilerin hedefi oldu. Başta kadınlar olmak üzere birçok Twitter kullanıcısı ve sanat camiasının ünlü isimleri,  Çakar’ın sözlerine tepki gösterdi.

Akit TV'de yayınlanan programa katılan Çakar, Melis Sezen için "Bu Sadakatsiz adlı dizide oynayan bir kız var. Adını filan bilmem. Geçen gün bir galaya çağırdılar. Bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç. Çünkü göğüs dekoltesi tamamıyla açık toplum içinde kendini gösteriyor. Yani sütyen yok, bu ahlaksızlığın daniskasıdır." ifadesini kullandı.

AHMET ÇAKAR'IN SÖZLERİNE TEPKİ ÜSTÜNE TEPKİ YAĞDI!

Ahmet Çakar'ın, Melis Sezen için söylediği sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Çakar'ın açıklamaları, Melis Sezen'in meslektaşı Hazal Kaya'yı kızdırdı. Kaya, konu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ''Oturdunuz koca koca hukukçular (!) torununuz yaşındaki kadının dekoltesini,bedenini mi konuşuyosunuz? Kadına şiddet suç değil mi? Ya da hedef göstermek? Ortada bir suç varsa suçlu sizsiniz. Ahlakınızda boğulun…'' ifadelerini kullandı.

Oyuncu Caner Cindoruk ise, Ahmet Çakar'ın sözleri karşısında Sadakatsiz dizinde birlikte başrolü paylaştığı rol arkadaşı Melis Sezen'e destek verdi: ''Ahlak bekçiliği yapan ahlaksızlar #MelisSezen ''

SONRAKİ HABER