Esenyurt'ta hırsızlıkla suçladığı müşterilerine ateş etti: 2 yaralı

Esenyurt'ta büfe sahibi, müşterilerinin hırsızlık yaptığını iddia ederek silahla ateş etti. Olayda iki kişi yaralandı. İşletmeci gözaltına alındı.

F5HABER F5HABER
Esenyurt'ta hırsızlıkla suçladığı müşterilerine ateş etti: 2 yaralı

Esenyurt'ta büfeden alışveriş yapan Efe Ş. parası yetmeyince arkadaşı Yiğit K.'ı çağırdı. Büfe sahibi ise iki arkadaşın hırsızlık yaptığını iddia ederek silahla ateş etti. Bacaklarından yaralanan Efe Ş. ve Yiğit K. hastaneye kaldırılırken, işletmeci ise gözaltına alındı.

Olay, saat 19.00 sıralarında Esenyurt Esenkent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Efe Ş. (19) alışveriş yapmak için büfeye girdi. Aldığı ürünlerin parası yetmeyince arkadaşı Yiğit K.'ın (17) gelip ödeyeceğini söyleyerek kapıda beklemeye başladı. Daha sonra arkadaşı Kayan'ın büfeye gelmesi üzerine, işletmeci iki arkadaşın büfeden hırsızlık yaptığını iddia ederek tartışma çıkardı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada işletmeci büfeden aldığı silahla ilk olarak Efe Ş.'a daha sonra da Yiğit Kayan'a ateş etti. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralanan iki arkadaş, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Efe Ş. ve Yiğit K.'ın hayati tehlikelerinin olmadığı, bacaklarındaki kırıklar nedeniyle ameliyat edilecekleri öğrenildi. İşletmeci ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

SONRAKİ HABER