Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Dokuzcan: “Türkiye'nin Bir İleri Bütünlüğe İhtiyacı Var”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, beraberinde MKYK üyesi Fatma Köse ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden sorumlu İlknur Savıcı ile birlikte Siirt'e geldi.

Takip et

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, beraberinde MKYK üyesi Fatma Köse ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden sorumlu İlknur Savıcı ile birlikte Siirt'e geldi.

Cumhuriyet halk partisi (CHP) Siirt İl Başkanlığı Nevaf Bilek'i parti binasında ziyaret eden Dokuzcan ve beraberindekiler, Siirt kadın kolaları üyeleriyle bir araya geldikten sonra basının karşısına geçti. Geliş amaçlarının yaklaşan yerel seçimlerde CHP'nin ağırlığını bölgede hissettirmek olduğunu ifade eden Dokuzcan, şu açıklamada bulundu: "CHP olarak 2 günlük Batman ziyaretimizin ardından Bugün Siirt'te geldik. Her şeyden önce insanın yaşam hakkının her şeyin üstünde olduğu inancından hareketle, yaklaşan Anneler Günü öncesinde bölgedeki annelerin gülümsemesini ve siyasette etkin bir güç olması için çalışıyoruz. Yerel seçimler yaklaşıyor, Cumhurbaşkanı ve referandum seçimleri de kapıda. Bu amaçla seçimlerin olmazsa olmazı kadınlarımızdır. Çalışmalarımızın üç ana amacı var. Birinci, güçlü bir yapı oluşturmak, ikincisi geliştirilen politikalarımızla kadınlarımızla bir araya gelerek sorunlarına çözüm bulmaktır. Üçüncü amacımız ise, kadın ve siyaset ilişkisini güçlendirip başta Siirt olmak üzere bölgede belediye ve il genel meclis üyeleri çıkarmaktır. 7 Bölgede 60 ilde temaslarda bulunduk".

Türkiye'nin bir ileri bütünlüğe ihtiyacı olduğunu da vurgulayan Dokuzcan, kadın gücünün yükselmesi durumunda siyasete de kalite geleceğini, kadınların gücünü ve sesini CHP ile yükselteceğini sözlerine ekledi.

SONRAKİ HABER