Canan Kaftancıoğlu'nun Bahçeli videosu sosyal medyayı salladı!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan, 23 Haziran seçimleri için İstanbul'a Mehter Marşı ile giriş yapan MHP Lideri Bahçeli'ye İzmir Marşı göndermesi geldi. Sosyal medyada kısa sürede binlerce beğeni ve yorum alan paylaşıma AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu yanıt verdi. Yeneroğlu paylaşımında, "Birbirimizi işgalci Yunan metaforu üzerinden denize dökme çabasından vazgeçemediğimiz sürece, demokrasimizi ilerletemeyiz" dedi.

Takip et

23 Haziran seçimleri için İstanbul'a mitil atacağını belirttikten sonra seçimlere bir hafta kala Mehter Marşı ile İstanbul'a geldiği görüntüleri paylaşan Devlet Bahçeli için Canan Kaftancıoğlu'ndan İzmir Marşlı seçim sonucu göndermesi geldi.

VİDEOYU GERİ SARARAK PAYLAŞTI

Kaftancıoğlu, Bahçeli'nin çok konuşulan videosunu geri sararak İzmir Marşını ekledi ve sosyal medya hesabından paylaştı.

GÜNDEM OLDU

Kaftancıoğlu'nun bu videosu sosyal medyada gündem oldu. Birçok kişi videoya olumlu ve olumsuz yorumlarda bulundu.

İşte o paylaşım:

AK PARTİLİ VEKİLDEN YANIT

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun paylaşımına, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu yanıt verdi. Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Birbirimizi işgalci Yunan metaforu üzerinden denize dökme çabasından vazgeçemediğimiz sürece, demokrasimizi ilerletemeyiz" dedi. 

BAHÇELİ NE PAYLAŞMIŞTI?

23 Haziran öncesinde seçim çalışmaları için mitili İstanbul'a atacağını söyleyip İstanbul'a Mehter Marşı eşliğinde giren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüntüleri gündemde geniş yankı uyandırmıştı. MHP Lideri, geniş bir konvoy eşliğinde İstanbul'a Mehter Marşı eşliğinde girdiği görüntüleri "Hareket İstanbul'da" notuyla sosyal medya hesabında paylaşmıştı.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?
1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından "Benim Babam Bir Kahramandı" isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi "Roboski İstenmeyen Çocuklar" ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi "Bir Eflatun Ölüm" isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır.

CHP yeni İstanbul İl Başkanı seçilmiştir.

SONRAKİ HABER