Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Türkiye'nin yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelesinde geldiği aşamayla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Önümüzdeki günlerde sokağa çıkma yasağı gibi bir durumu düşünmüyoruz. Bilim Kurulu'nda gündeme gelmedi" ifadelerini kullandı.

Takip et

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası artan vakalar sonrası sokağa çıkma yasağının tekrar uygulanıp uygulanmayacağıyla ilgili merak edilen soruya yanıt verdi.

Koca yasakla ilgili, "Biz önümüzdeki dönemde bu anlamda, genel anlamda sokağa çıkma kısıtlılığı ve yasağı gibi bir durumu düşünmüyoruz. Bilim Kurulu'nda da gündeme gelmedi. Özellikle pikten sonra bir plato çizdiği ve daha sonra aşağı düştüğünü hepimiz gördük. Dünyanın birçok ülkesinde görüldüğü gibi dalgalanmalar olabilir. Bunlar tamamen bizim tedbirlere uyumla doğru orantılıdır. Bu dalgalanmanın beklediğimizden fazla olduğunu söyleyebilirim. Ama bazı bölgelerde fazla, İzmir, İstanbul gibi bölgelerimizde daha az olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde bu anlamda sokağa çıkma yasağı gündemimizde olmadı." ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER