» » F5HABER »

Bass'tan giderayak tehditkar sözler

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, elçilik rezidansında diplomasi muhabirleri ile bir araya geldi. Bass burada yaptığı açıklamada dikkat çeken cümleler kullandı "9,5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu IŞİD vazgeçtiği için değil işbirliğimizin sonucu." diyen Bass'ın bu sözleri Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlandı.

Bass'tan giderayak tehditkar sözler

John Bass, Türkiye'deki görevinden ayrılmadan önce Elçilik rezidansında biraraya geldiği Diplomasi Muhabirleri Derneği üyelerine seslenen Bass "Vize hizmetlerini durdurma kararı ABD Hükümeti tarafından alındı. Mevcut anlaşmazlık iki hükümetin diyaloğuyla çözülür. 9 buçuk aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ'ın vazgeçtiği için değil işbirliğimizin sonucu." dedi. Büyükelçinin bu sözleri Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlandı.

İncirlik, FETÖ, vize krizi ve Türkiye'nin güneyinde tesis edilmek istenen 'Terör Koridoru' projesine ilişkin açıklamalar yapan Bass'ın DEAŞ'la ilgili sözleri tepki çekti.

BU TEHDİTKAR CÜMLE ÇOK TARTIŞMA YARATACAK

Bass söz konusu duruma ilişkin olarak, "9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" dedi.

Bass'ın DEAŞ ve teörö ile ilgili bu yorumları Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlandı.