Bakan Albayrak'a yönelik çirkin paylaşımlara tepki yağıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın eşi ve bu gece dünyaya gelen oğlu Hamza Salihe ilişkin sosyal medyada yer alan bazı çirkin paylaşımlar büyük tepki çekti. "İnsanlıktan nasipsiz bu şahıslar hesabını hukuka verecektir" diyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den sonra İletişim Başkanı Altun'dan da " Örgütlü ahlaksızlığa tepkisiz kalanların riyakârlığını görmezden gelemeyiz" tepkisi geldi. Bakan Varank da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Yazıklar olsun!" ifadelerini kullanmıştı.

Takip et

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak'la evli olan Berat Albayrak, dördüncü çocuklarının dünyaya geldiğini Twitter hesabından duyurdu. Albayrak'ın paylaşımını haberleştiren birçok haber sitesinin altına birçok kullanıcı Esra Albayrak'a yönelik cinsiyetçi saldırıda bulunurken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül duruma tepki gösterdi. 

"Kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz"
Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ı ve eşi Esra Albayrak Hanımefendi’yi dün gece dünyaya gelen yeni yavruları vesilesiyle tebrik ediyorum. Hamza Salih’in ailesi, vatanı ve milleti için hayırlı bir evlat olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum. Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz. İkiyüzlülüğü ve ahlaksızlığı zihniyetlerinin bir parçası haline getirenlere karşı biz hakikatin ve ahlakın tarafı olmayı sürdüreceğiz. Kimse hakarete uğramasın, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Gül: İnsanlıktan nasipsiz bu şahıslar hesabını hukuka verecektir
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise söz konusu olaya, "Körpecik yavruya, annesine, babasına çirkin iftiralarla saldırma düşkünlüğüne sapmış, ruhunu nefrete boğdurmuş; ağzı bozuk, fikri çürük, aynı havayı solumaktan hicap duyduğumuz güruhu kınamak bile zûl geliyor. İnsanlıktan nasipsiz bu şahıslar hesabını hukuka verecektir" sözleriyle tepki gösterdi.


Varank: Geçtiğimiz günlerde sahte duyarlılık gösterisi için sıraya girenler kafalarını kuma gömüyor!


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Geçtiğimiz günlerde sahte duyarlılık gösterisi için sıraya girenler; konu, insanlıktan bihaber namussuzların sayın Cumhurbaşkanımızın kızı ve yeni doğmuş torununa saldırması olunca, kafalarını nasıl deve kuşu gibi kuma gömüyorlar hayretle izliyoruz. Yazıklar olsun!" ifadelerini kullandı. 

SONRAKİ HABER