Avrupa'dan tahliye başladı! İki uçak İstanbul Havalimanı'na indi!

Avrupa'daki Türk vatandaşlarının tahliyesi başladı. Uçuş kısıtlaması getirilen 9 Avrupa ülkesindeki Türk vatandaşları tahliye ediliyor. İki uçak Almanya'nın Münih ve Nürnberg kentlerinden İstanbul'a geldi.

Takip et

Avrupa'daki Türk vatandaşların tahliyesine başlandı.

Yurda dönmek isteyen Türk vatandaşlarını taşıyan ilk uçak Almanya'nın Münih kentinden İstanbul'a geldi. Uçak saat 14.15 sıralarında İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı.

İKİNCİ UÇAK DA İNDİ

Havalimanına inen ikinci uçak ise, Almanya'nın Nürnberg şehrinden saat 15.20'de geldi.  Uçaklardan inenler otobüslere alındı.

14 GÜN KARANTİNA

Vatandaşları 14 günlük karantina süreci için belirlenen İstanbul ve Kocaeli'deki yurtlara götürülecek çok sayıda otobüs de havalimanına geldi. Otobüs şoförlerin özel kıyafet giydiği görüldü. Motosikletli polislerin de maske taktığı görüldü.

İKİNCİ UÇAK DA İNDİ

Havalimanına inen ikinci uçak ise Almanya Nürnberg uçağı oldu.

İkinci uçak saat 15.20'de havalimanına indi. Uçaklardan inenler otobüslere alınmaya başlandı.

Yurda dönüş için başvuran 3 bin 614 Türk vatandaşının bu gece yarısına kadar tahliye edilmesi bekleniyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tahliye için THY'nin 34 sefer planladığını söyledi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında 9 Avrupa ülkesine uçuş kısıtlaması getirilmişti. Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, Norveç ve Danimarka olarak belirlenen ülkelerdeki Türk vatandaşlarının 17 Mart Salı günü saat 23.59'a kadar Türkiye'ye dönüş yapabilecekleri belirtilmişti.

SONRAKİ HABER