Gram altın uçuşa geçecek, yeni rekor geliyor

Altın fiyatlarıyla ilgili uyarılar peş peşe geldi. Bu hafta Fed'in açıklayacağı faiz kararını nedeniyle altında endişeli bekleyiş başladı. ABD'de verilerin istenilen gibi gitmemesi nedeniyle faiz artırım sürecinin devam etmesi muhtemel olabilir. Bunun yanında altın uzmanlarından gram altın için rekor tahminleri peş peşe geldi. İşte altın fiyatlarıyla ilgili tüm merak edilenler...

Gram altın uçuşa geçecek, yeni rekor geliyor - Sayfa 1

Küresel piyasalarda ons altın fiyatları düşüş yaşamaya başladı. Bir süredir hafif primlenmelerle 2 haftanın zirvesine çıkan ons altın fiyatları gerilemeye sürecine girdi.
 

115
Gram altın uçuşa geçecek, yeni rekor geliyor - Sayfa 2

ABD Merkez Bankası Fed'in para politikası kararının bu hafta olması nedeniyle ve ABD ekonomisindeki verilerin pek de parlak olmamasından dolayı altın fiyatlarında durgunluk devam ediyor.
 
 

215
Gram altın uçuşa geçecek, yeni rekor geliyor - Sayfa 3

Dar banda sıkışan ons altın güne 1933 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 1930 dolar, en yüksek de 1934 dolar seviyesini gördü. Şu sıralar ons altın 1930 dolardan alıcı buluyor
 

315
Gram altın uçuşa geçecek, yeni rekor geliyor - Sayfa 4

Gram altın ise güne 1679 liradan başladı. Gün içinde en düşük 1669 lira, en yüksek de 1687 lira seviyesini gördü. Şu sıralar gram altın 1677 liradan el değiştiriyor.
 

415