» » GAZETEPORT »

'Erdoğan'ın sözleri talihsizlik'

Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Başbakan Erdoğan'ın “Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var” sözlerini talihsizlik olarak değerlendirdi.

'Erdoğan'ın sözleri talihsizlik'

ANKARA - Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Başbakan Erdoğan'ın “Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var” sözlerini talihsizlik olarak değerlendirirken, “Bu tür doğrudan suçlamaların ne bölgemiz ne de ülkemiz adına huzur ve barışa herhangi bir katkı vermeyeceği görülmelidir” dedi.

Yılmaz yaptığı açıklamada, dünkü AK Parti il başkanları toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın "Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var sözlerini" talihsizlik olarak değerlendirdiğini belirterek, “Hiç söylenmemiş olmasını dilerdim. Bu tür beyanların ne bölge barışına nede ülkemize bir katkısı var. Başbakanın İsrail'i doğrudan hedef yapmış olması son derece talihsiz bir açıklama olmuştur. Bu tür doğrudan suçlamaların ne bölgemiz ne de ülkemiz adına huzur ve barışa herhangi bir katkı vermeyeceği görülmelidir” ifadelerine yer verdi.

“HER TAŞIN ARKASINDA BİR İSRAİL ARAMAK BARIŞA YARDIM ETMEZ”

Her taşın arkasında bir İsrail aramanın barışa yardım etmeyeceğini belirten Yılmaz, beraber yaşama kültürünü tavsiye etmenin çok daha isabetli olacağını vurguladı. Yılmaz açıklamasında, Türkiye'nin bölgedeki dengeli tutumunun kaybettiğine dikkat çekerek şunları kaydetti:“Bu söylemlerle bir yere varılmayacağı siyaseten ön görülmelidir. Mısır da olanları tasvip etmek elbette mümkün olamaz. Fakat mevcut durumu daha da zorlaştıracak ve daha ağır sonuçlara sebebiyet verebilecek, Mısır'ın kendi iç meselesi olan bir hususta, ateş çemberi içerisin de yaşayan bir başka halkı doğrudan hedef göstermek ve Mısır da darbeden sorumlu tutmak bugünkü atmosfer de ne ülkemize nede bölge barışına her hangi bir katkı sağlamaz. Türkiye olarak ciddi sorunlarımız var. Ne olduğu belli olmayan PKK Terör örgütü ve onun ele başı ile yürütülen sözde bir barış ve buna bağlı bir anayasa yapım süreci işletilmektedir. Bu sürecin güvenlik ve huzurumuz adına Türk milletini çok daha fazla tedirgin ettiğini düşünüyorum.”
(ANKA)

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.gazeteport.com.tr

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında GAZETEPORT internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat