Fatih Terim kararını verdi!

Zirvenin 6 puan gerisinde kalan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Florya'nın kapıları medya mensuplarına açıldı. Sarı-Kırmızılı takımı takip eden muhabirlere, "Bundan sonra her hafta beraberiz" diyen Terim, "Artık benim de konuşacağım zamanlar olacak" ifadesini kullandı. Fatih hoca yüksek tempoda geçen idmanda oyuncularına da göz açtırmadı.

Florya Metin Oktay Tesisleri, 1 yıldan fazla bir süre sonra ilk kez kapılarını dış dünyaya açtı. Galatasaray'ın dünkü antrenmanı medya mensuplarına açık olarak gerçekleşti. 

Oldukça keyifli olduğu gözlenen teknik patron Fatih Terim, "Bundan sonra her hafta beraberiz" diyerek, açık idman sayısının artacağı mesajını verirken, "Artık benim de konuşacağım zamanlar olacak" sözleriyle de, bir anlamda şampiyonluk yolundaki meslektaşlarının sık sık açıklamalar yapmasına göndermede bulundu. 

Önce toplantı, sonra uyarı

Diğer taraftan da antrenman bir hayli yüksek tempoda geçti. Yoğun yağmur altındaki çalışma öncesi oyuncularını etrafına toplayıp bir konuşma yapan Terim, istediklerini tek tek anlattı. Tecrübeli teknik adam, zaman zaman antrenmanı yarıda keserek de uyarılarına devam etti. Fatih hocanın idmanda özellikle vurguladığı talimatlardan bazıları şöyleydi:

'Duran oyuncu istemiyorum'

Hep hareketli olacağız, arkadaşınıza topu verdiğinizde işiniz bitmiyor.
Topu isteyen de hep hareketli olacak. Duran oyuncu görmek istemiyorum.
Baskıyı en önde başlatacağız.
Önde, rakibin tüm pas yollarını kapatacağız.
Sabırlı oynayacağız, panik yapmayacağız.
Top devamlı bizde kalacak. Oyuna biz yön vereceğiz.
Boşluğu gördüğünüz anda şut çekmenizi istiyorum.
Kaymalar, kademeler doğru olmalı. Pozisyonumuzu doğru almalıyız.