EYT'lilerin beklediği o haber geldi! EYT düzenlemesi milletvekillerin imzasına açıldı

EYT ne zaman yasalaşacak, EYT şartları nelerdir, kimleri kapsıyor? gibi sorularda son viraja girildi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi AK Parti'de milletvekillerinin imzasına açıldı. İmzalar tamamlandıktan sonra Meclis Başkanlığı'na sunulacak.

EYT'lilerin beklediği o haber geldi! EYT düzenlemesi milletvekillerin imzasına açıldı - Sayfa 1

TRT Haber'de yer alan habere göre, Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi AK Parti'de milletvekillerinin imzasına açıldı. İmzalar tamamlandıktan sonra Meclis Başkanlığı'na sunulacak.

114
EYT'lilerin beklediği o haber geldi! EYT düzenlemesi milletvekillerin imzasına açıldı - Sayfa 2

BAKAN BİLGİN'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin düzenlemenin bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelmesinin beklendiğini bildirdi.

214
EYT'lilerin beklediği o haber geldi! EYT düzenlemesi milletvekillerin imzasına açıldı - Sayfa 3

EYT NE ZAMAN MECLİS'E GELECEK?

Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin EYT düzenlemesine ilişkin sorularını yanıtladı.

Düzenlemenin bu hafta Meclis'e gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya Bilgin, "EYT bu hafta Meclis'e tahmin ediyorum gelir. Çünkü grupta milletvekilleriyle görüşüyorlar. Grubumuz tümüyle üzerinde konuştuklarını kanun teklifi haline dönüştürüp komisyonda tartışacaklar" dedi.

314
EYT'lilerin beklediği o haber geldi! EYT düzenlemesi milletvekillerin imzasına açıldı - Sayfa 4

"İÇERİKTE BİR ŞEY DEĞİŞMEZ"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "EYT'nin maliyeti nedir?" sorusu üzerine de bu yıl için 120-150 milyar lira arasında bir tahminin bulunduğunu söyledi. EYT'nin maliyetiyle ilgili konuşulan rakamların doğru olmadığını ifade eden Bilgin, "Rakamlar bizde, hesap bizde. Ben 150 milyar diyorum ama maksimum olabilecek şeyi diyorum. 120-150 milyar arasında değişebilir. Çünkü kaç kişi müracaat edecek bilmiyorsunuz" diye konuştu.

414