Esenler'de 4 katlı binanın bodrum katında yangın çıktı

Esenler'de 4 katlı binanın bodrum katında çıkan yangında, evden kurtarılarak hastaneye kaldırılan yabancı uyruklu iki çocuk hayatını kaybetti. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonrasında söndürüldü.

Yangın, saat 20.00 sıralarında Esenler Kemer Mahallesi 922 Sokak'ta meydana geldi. Suriye uyruklu ailenin ikamet ettiği 3 katlı apartmanın bodrum katında sobadan kaynaklandığı açıklanan yangın çıktı. 

113

Alevler kısa sürede büyüdü. Evdeki yangını fark eden sokak sakinleri bir yandan alevlere hortumla müdahale ederken diğer yandan da durumu polis ve itfaiyeye haber verdi. 3 çocuklu ailenin kaldığı eve girmeye çalışan sokak sakinleri iki çocuğu dışarı çıkarmayı başardı. 

213

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak söndürdü. Evdeki yapılan ilk incelemede dışarı çıkamayan bir çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Evden yaralı halde çıkarılan ve hastaneye kaldırılan çocuklardan birisi de yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan anne ve üçüncü çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

313

"HER TARAFI ALEV SARMIŞTI"

Sokakta bakkal işleten ve yangın sırasında komşularıyla birlikte eve giren Erkan Kaymakçı, “Hanım yan komşuda 'yangın var' diye bağırdı. Ben de koştum her tarafı alev sarmıştı. Dumandan içeriye giremedik. Arkadaşlar geldi hep beraber evin yarısına kadar girdik. Kadın 'çocuklarım' diye çırpınıyordu. 3 çocuktan ikisini dışarı çıkardık bir tanesi içeride kaldı" dedi.

413