Eşcinsel dediği genci öldüresiye dövüp sosyal medyada yayınladı! Fırat Delikanlı'ya tepki yağdı

Sosyal medyada 'Fırat Delikanlı' ismini kullanan Fırat Kaya'nın 'eşcinsel' dediği bir genci dövüp paylaştığı görüntü sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Kız arkadaşına da şiddet uyguladığı ortaya çıkan Kaya'nın 30 fazla suç kaydı olduğu öğrenildi. Gelen son bilgiye göre, Fırat Kaya gözaltına alındı.

Aydın'da yaşayan ve sosyal medyada 'Fırat Delikanlı' ismini kullanan Fırat Kaya, eşcinsel olduğu gerekçesiyle yüzde 50 işitme engelli  E.E.’yi feci şekilde dövdü. Aldığı darbelerle kanlar içinde kalan E.E.’nin fotoğraflarını çeken Kaya  bu görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaştı.

Sosyal medyada yayılan görüntü hem kullanıcıları hem de polisi harekete geçirdi. Fırat Kaya geçen Pazartesi günü, kullanıcı adı 'Delikanlı' olan Instagram hesabından elindeki bıçağı, işitme engelli Engin E.'nin boğazına dayamış halde çekilen görüntüsünü paylaştı.

E.E.'nin yüzünün kanlar içinde olduğu görüntü dün gece Twitter'da da paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği paylaşım kısa sürede #FıratDelikanlıTutuklansın hashtagi ile trend topic oldu.

SEVGİLİSİNİ DE DARP ETMİŞ

Öte yandan birçok kullanıcı tarafından internette dolaşıma sokulan başka bir video daha ortaya çıktı. İddiaya göre Kaya, bir süre önce birlikte olduğu bir kadını da darp ederek hastanelik etmiş. Video, Kaya tarafından darp edildiği ileri sürülen bir kadının hastanede çekilmiş görüntüleri yer alıyor.

KOCAELİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Fırat Kaya hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından soruşturma başlattı. Açıklamada, şöyle denildi:

“Müşteki E.E. polis merkezine başvuru yaparak, 22 Mart tarihinde tehdit ve hakarete maruz kaldığını ve darp edildiğini ifade etmiş, şüpheliler hakkında şikayetçi olmuştur. Yapılan araştırma kapsamında elde edilen delil ve bulgular doğrultusunda eylemi gerçekleştiren şüpheli F.K. ve ona yardım eden diğer şüpheliler hakkında 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Özel hayatın gizliliğini ihlal' ve 'Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma' suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında kolluk güçlerine şüphelilerin gözaltına alınmaları talimatı verilmiştir. Soruşturmamız titizlikle sürdürülmektedir.”