Ertuğrul Özkök: 4 kardeşin cenazelerini sahiplenen çıkmadı, kimsesizler mezarlığına gömülecekler

Ölümleriyle Türkiye'nin yüreğini sızlatan Yetişkin kardeşler İntihar mı etti yoksa bu bu bir cinnet miydi?. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bu konuyu köşesinde yazdı.

5 Kasım saat 23:00 civarında ihbar üzerine Fatih'te bir eve giden polis ekipleri, kapıda "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin" notu, içeride ise 4 cansız beden ile karşılaştı. Hayatını kaybeden kişilerin Cüneyt, Oya, Yaşar ve Kamuran Yetişkin kardeşler olduğu belirlendi. Ön otopsi sonucu kapıdaki notu doğrular nitelikte, ölümlerin nedeni siyanürle zehirlenme. Türkiye'yi kahreden olaya ilişkin Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök üst düzey bir emniyet yetkilisi ile görüştüğünü yazdı. Özkök, 4 kardeşin cenazesini sahiplenen çıkmadığı için Kimsesizler Mezarlığı’na gömüleceklerini yazdı.

112

Özkök, emniyet yetkilisinin ilk bulgulara göre toplu intihar kanaatinde olduğunu söyledi.

Özkök yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Elimizdeki bulgular ve mesleki tecrübemize göre bu bir toplu intihar. Üç kişiye zorla siyanür içirmek ihtimali çok az. Toplu karar aldıkları kanaatindeyiz.”

212

CESETLER AYRI MI AYNI ODADA MI

Cesetler bir arada mıydı, ayrı odalarda mı?

“Dördü de aynı odadaydı. İkisi çekyat üzerinde yatıyordu, ötekiler koltukta.”

“Dikkat siyanür var” yazısı dış kapının mı içerideki kapının mı üzerindeydi?

“İçerideki kapının üzerindeydi. O kapı içeriden kilitlenmişti.”

312

İçeride depresyona karşı ilaçlar bulunmuş...

“Yaptığımız araştırmaya göre eve kapanmışlar. Pek kimseyle görüşmüyorlarmış. İkisi depresyon tedavisi görüyormuş. Biri sara hastası. İçeride bol miktarda depresyon ilacı bulduk.

412