Emre Belözoğlu'ndan kritik karar! Fenerbahçe öyle bir maça çıkıyor ki...

Fenerbahçe'nin bugünkü Denizli maçının önemi çok büyük. Erol Bulut'un yerine göre getirilen Emre Belözoğlu, teknik sorumlu olarak ilk kez kulübede yer alacak. Hafta sonu Galatasaray’dan sonra Beşiktaş'ın da kaybetmesi Fenerbahçe'nin maçını daha da önemli hale getirdi.

 Sarı lacivertliler kazanırsa Kadıköy’deki kâbus gibi seriyi sonlandıracak ve 4 maçlık özlemi giderecek. Kanarya galibiyet alırsa ezeli rakibi G.Saray’ı geçip 2. sıraya çıkacak, Beşiktaş’la da farkı 2’ye indirecek.

Beşiktaş maçının ardından Erol Bulut ile yollarını ayırıp kalan son 10 maç için takımın başına Emre Belözoğlu’nu getiren Fenerbahçe önceki gün Galatasaray’ın kaybetmesiyle yaşanan tüm sıkıntılara rağmen bugün Denizlispor’u yenip zirve yarışında çok daha iddialı olma şansını yakaladı. Fenerbahçe bu maçla birlikte sezonun en kritik fırsatlarından birini de yakaladı.

BELÖZOĞLU NASIL BAŞLAYACAK?

1- Emre Belözoğlu teknik sorumlu olarak ilk kez kulübede yer alacak. Ligdeki iddianın sürebilmesi için Belözoğlu’nun ilk sınavından zaferle çıkmasının önemi büyük.

G.SARAY’I GERiDE BIRAKACAK

2- Haftaya 59 puanla 3. sırada giren Kanarya bugün kazanırsa puanını 62 yapacak ve 2.’liğe yükselecek. Ezeli rakibi G.Saray’a karşı psikoljik üstünlüğü eline geçirecek.

EVE YENİDEN HUZUR GELECEK

4- Tarihinin en kötü iç saha performanslarından birine imza atan sarı lacivertliler kazanırsa Kadıköy’deki kötü serisi bitecek ve 4 maçlık galibiyet özlemi giderecek. 

2 AYDIR GALiBiYETE HASRET

65- Ülker Stadı’nda son galibiyetini 30 Ocak’ta 1-0’lık skorla Çaykur Rizespor karşısında alan Fenerbahçe, bugün kazanması halinde sahasında 65 gün sonra 3 puanla tanışacak.