» » EMLAK EKİ »

Tükiye'nin ilki Ordu-Giresun Havalimanı'na büyük destek

Türkiye'nin dev projelerinden ilk denize dolgu havalimanı Ordu-Giresun'a A sınıfı seyhat için yakıt desteği geldi...

Tükiye'nin ilki Ordu-Giresun Havalimanı'na büyük destek

Geçen yıl hizmete açılan ilk denize dolgu olarak inşa edilen havalimanı Ordu-Giresun'a yakıt desteği geldi. Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'de deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın, 2017'de A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındığını belirtti.

Resmi Gazete'de yayınlandı

Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile yaptığı görüşmelerin sonucunda oluşturulan teşvikin Bakanlar Kurulu'nda alınan kararın ardından Resmi Gazete'de yayımlandığını belirtti.

Yerli ve yabancı turistlerin son zamanlarda ilgisinin arttığı Ordu'da, A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı yakıt desteği ile kentte yapılan uçuş sayısının artmasına etkili olacağını vurgulayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "2017 için Ordu-Giresun Havalimanı'nın A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alınması, bölge turizmine büyük ivme kazandıracak. Ayrıca bölgemiz turizmi için de önemli bir kazanç olacak. Körfez ülkelerinden Türkiye'ye gelen ve Ordu'yu tercih eden turist sayısının da önemli oranda artacağını tahmin ediyoruz. Ordu'ya, Giresun'a ve bölgemize, bu çalışmanın hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.emlakeki.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında EMLAK EKİ internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.