» » EMLAK EKİ »

'En üst düzey uyum olacak'

Merkez Bankası'nın pozisyonuyla ilgili açıklama yapan Bakan Albayrak, ekonomi politikalarının uyumunun en üst düzeyde olacağını söyledi.

'En üst düzey uyum olacak'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Merkez Bankasının bağımsızlığının ve karar alma mekanizmalarının spekülasyonlara konu edilmesinin 'kabul edilmez' olduğunu belirterek "Hiç olmadığı kadar etkin bir Merkez Bankası, yeni dönem politikalarımızın temel hedefleri arasında yer alacak" dedi.

"ORTA VADELİ PROGRAMI AÇIKLAYACAĞIZ"

Albayrak'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"Yapısal dönüşümleri sağlayacak, bütüncül bir yaklaşımı ve güçlü bir makroekonomik perspektifi olan OVP'yi açıklayacağız"

Politikalarımız, bütçe disiplinini, tek haneli enflasyonu ve yapısal reformları önceleyerek, Türkiye ekonomisinin istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme hedefi çerçevesinde şekillenecek.

EKONOMİ POLİTİKALARINDA UYUM VURGUSU

Yeni dönemde ekonomi politikalarının uyumu en üst düzeyde olacak, alınan kararlar hızla hayata geçirilecektir.

Gerek firmalarımızın gerekse finans sektörümüzün koordinasyonu ile bu süreçte yerli ve yabancı yatırımcıların ekonomimize ilgisinin daha da artacağını göreceğiz."

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.emlakeki.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında EMLAK EKİ internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.